• Welcome to the DeeperBlue.com Forums, the largest online community dedicated to Freediving, Scuba Diving and Spearfishing. To gain full access to the DeeperBlue.com Forums you must register for a free account. As a registered member you will be able to:

    • Join over 44,280+ fellow diving enthusiasts from around the world on this forum
    • Participate in and browse from over 516,210+ posts.
    • Communicate privately with other divers from around the world.
    • Post your own photos or view from 7,441+ user submitted images.
    • All this and much more...

    You can gain access to all this absolutely free when you register for an account, so sign up today!

„Otwartym Mistrzostwie Łowiectwa Podwodnego Litwy – 2013”

Thread Status: Hello , There was no answer in this thread for more than 60 days.
It can take a long time to get an up-to-date response or contact with relevant users.

andrejus

New Member
Aug 2, 2013
3
0
0
Zapraszamy Państwa do udziału w „Otwartym Mistrzostwie Łowiectwa Podwodnego Litwy – 2013”, które odbędzie się na jeziorach Baltieji Lakajai i Galuonas. Co roku w mistrzostwach biorą udział 70 – 90 sportowców z Rosji, Białorusi, Łotwy, Estonii i Polski, więc będą Państwo mieli możliwość miłego obcowania z entuzjastami łowiectwa podwodnego z innych krajów.

Data zawodów: 14 – 15 września 2013 r.

Przebieg zawodów:

Zawodnicy sami na decydują o wyborze jeziora pierwszego i drugiego dnia mistrzostw. Sportowcy w ciągu dwóch dni (14 – 15 września) będą mieli możliwość udziału w zawodach według klasyfikacji indywidualnej bądź zespołowej. Można brać udział wyłącznie indywidualnie. Podczas trzydniowych zawodów czas spędzimy nie tylko nurkując ale i będą rozrywki: biliard, tenis, plac zabaw dla dzieci, strzelanie, łaźnia, będzie czynna kawiarenka, jest plan na wieczór kolacji.

Zakwaterowanie:

Ośrodek wypoczynkowy „Ruta”. Adres: rejon Moletu, wieś Kirneile, „Ruta” znajduję się w odległości 5 kilometrów od Moletai (około 70 kilometrów od Wilna, 80 kilometrów od Zarasai). Bardziej szczegółową informację dotyczącą ośrodka wypoczynkowego oraz cennika znajdą Państwo na stronie internetowej [urlhttp://www.poilsiobazeruta.lt[/url]

Zasady zakwaterowania: zakwaterowanie odbywa się w sposób indywidualny. Dyrektor ośrodka p. Ivanas Koverovas, tel. +370 686 66 750, poczta El: pbruta@gmail.com.

Prosimy o rezerwację pokoi przed planowanym przyjazdem. Z dyrektorem „Ruta” ustalono. Prosimy o poinformowanie, że Państwo przyjadą na zawody – będą zniżki. Proponuję łączyć się w grupy. Dla jednego uczestnika doba będzie kosztowała w granicach od 20 do 50 litów, w zależności od kategorii domku, których jest sześć. Wszystkie pokoje są oddzielnie zamykane na klucz. Jest również możliwość noclegu w namiotach i samochodach kempingowych.


Harmonogram:

13 września. Dzień przyjazdu

Zakwaterowanie, zapoznanie się, rozrywki ośrodka wypoczynkowego.

14 września. Pierwszy dzień zawodów
8:00 Rejestracja uczestników, badania lekarskie
10:00 Otwarcie zawodów
11:30 Wyjazd do miejsc „Startu”
12:00 Początek zawodów
18:00 Koniec zawodów (sześć godzin wędkarskich)
18:45 Ważenie zdobyczy, obliczanie punktów (Cała pierwszego dnia złapana zdobycz zostanie przekazana dla Domu Dziecka w Moletai)
19:30-24:00 plan na wieczór: aukcja, łaźnia, szwedzki stół

15 września. Drugi dzień zawodów
8:00 badania lekarskie
9:30 Wyjazd do miejsc „Startu”
10:00 Początek zawodów
16:00 Koniec zawodów (sześć godzin wędkarskich)
16:45 Ważenie zdobyczy, obliczanie punktów
19:00 nagrody dla zwycięzców, zamknięcie zawodów.


Finanse
Wpisowe (do których są wliczone najem sali wraz z łaźnią, w której będzie przygotowany szwedzki stół oraz program muzyczny) - 60 Lt. Dla przyjaciół, bliskich uczestników, którzy będą brali udział w programie wieczornym – 50 Lt. Dla dzieci do lat 16 – 10 Lt.

Kwarantanna
Dokładne miejsca „Startu” będą ogłoszone na tydzień przed początkiem zawodów. Kwarantanna dla wyżej wspomnianego jeziora jest ogłoszony w dniach od 9 do 13 września włącznie. Podczas kwarantanny można pływać, tylko nie można korzystać z podwodnych kusz.

Zawody
Uczestnicy indywidualnie bądź, jako drużyna samodzielnie decydują o wyborze miejsca startu i finiszu. W zależności od przejrzystości jeziora miejsca startu i finiszu mogą ulec zmianom. Miejsca startu zostaną ogłoszone przed tygodniem do dnia mistrzostwa.

Podczas rejestracji każdy sportowiec otrzyma bransoletkę z unikalnym numerem, którą będzie musiał zachować do końca zawodów (również mieć ją w wodzie).

Do wszystkich miejsc startu będzie możliwość dojazdu samochodem. Odległość od „Ruta” do miejsc startu nie więcej niż 10 km. Drogę wskażą samochody sędziowskie.

Początek zawodów ogłosi sędzia techniczny. Za godzinę do zakończenia zawodów zostanie wystrzelona rakieta. Zaleca się dla uczestników zawodów mieć zegarki.

W każdym miejscu zajścia / wyjścia z jeziora będzie sędzia techniczny. Każdy uczestnik przed wejściem do wody jest zobowiązany podejść do sędziego i pokazać posiadany nóż oraz jaskrawą boję (bez nich uczestnik nie będzie rejestrowany wchodząc do wody), zarejestrować się.

Przy wyjściu z jeziora uczestnik powinien przekazać całą upolowaną rybę dla sędziego. Ryba jest wkładana do worków celofanowych i zawiązywana bransoletką uczestnika.

W przypadku, gdy sportowiec nie złapał żadnej ryby on POWINIEN zarejestrować się u sędziego, że wychodzi z wody.

Za każdą spóźnioną minutę przy wyjściu z wody dla uczestnika jest naliczanych 300 punktów karnych. Jeśli uczestnik spóźni się ponad 30 minut – dla niego grozi dyskwalifikacja z zawodów w danym dniu. Punkty karne są naliczane, jeśli uczestnik nie złapał ryby i to będzie miało wpływ na ogólny wynik drużyny.

Kontrola zdobyczy

Złapana ryba jest składana do woreczków celofanowych. Sędziowie ją przywożą do ośrodka wypoczynkowego gdzie zostanie zważona. Ważenie ryby będą obserwowali inspektorzy ochrony środowiska, uczestnicy zawodów oraz goście. Jeśli inspektorzy ochrony środowiska będą mieli wątpliwości, co do wielkości złapanej ryby, jej ilości albo wagi, uczestnik może być zdyskwalifikowany i ukarany za naruszenie Przepisów Łowiectwa.

Obliczenie ryby według wielkości, naliczanie punktów

Upolowana ryba nie może być mniejsza niż ustalona jej wielkość w Przepisach Łowiectwa
Dozwolona wielkość ryby podczas zawodów łowiectwa (w centymetrach):

Węgorz – 40 cm
Szczupak – 55 cm
Lin – 25 cm
Sandacz – 46 cm
Sum – 75 cm
Inny rodzaj ryby od 500 g

Naliczanie punktów:

1 gram ryby – 1 punkt. Maksymalnie zaliczana waga jednej ryby jest 5 000 gram. Dodatkowa za każdą rybę nalicza się 500 punktów. Mierząc powyżej wskazaną rybę (węgorza, szczupaka, lina, sandacza, suma) w centymetrach, przy ustaleniu mniejszej wielkości niż jest dozwolona, są naliczane – 3000 punktów karnych za każdą. Za „inny rodzaj ryby” punkty karne nie są naliczane. Węgorz nie ma wpływu na zwiększenie czynnika.


Nagrody

Po zakończeniu zawodów zostaną udzielone nagrody w następujących nominacjach:
I miejsce w indywidualnej klasyfikacji mężczyzn
II miejsce w indywidualnej klasyfikacji mężczyzn
III miejsce w indywidualnej klasyfikacji mężczyzn

I miejsce dla drużyny
II miejsce dla drużyny
III miejsce dla drużyny

Nagroda za największą rybę

I miejsce w indywidualnej klasyfikacji kobiet

I miejsce w indywidualnej klasyfikacji młodzieżowej (do 18 lat)

Do spotkania pod wodą!!!

Prezes Stowarzyszenia „Vienu įkvėpimu” (Jednych tchem) Arvydas Šidlauskas

Jeśli są pytania proszę o kontakt:
+37068540039
info@freedive.lt

Informacja w jezyku rosyjskim:
Andrej Beschmelnov: +37061032934
andrejus123@yahoo.com

Informacja w jezyku angielskim:
Phone: + 370 687 26859
E-mail: arunas@freedive.lt
 
DeeperBlue.com - The Worlds Largest Community Dedicated To Freediving, Scuba Diving and Spearfishing

ABOUT US

ISSN 1469-865X | Copyright © 1996 - 2024 deeperblue.net limited.

DeeperBlue.com is the World's Largest Community dedicated to Freediving, Scuba Diving, Ocean Advocacy and Diving Travel.

We've been dedicated to bringing you the freshest news, features and discussions from around the underwater world since 1996.

ADVERT